• EKSKLUZYWNE TKANINY OBICIOWE I ZASŁONOWE, HAFTY, PASMANTERIA

 • Beaumont&Fletcher - angielskie tkaniny obiciowe

  Angielska manufaktura Beaumont&Fletcher słynie z przepięknych materiałów obiciowych. Jej jedwabne welury, wełny i lny są symbolem wyrafinowanej elegancji i prawdziwego luksusu. Subtelne desenie przywodzą na myśl np. XVIII- wieczne weneckie rezydencje i pałace osmańskich władców. Firma Beaumont&Fletcher przywróciła do łask haft, który stosuje także na tkaninach obiciowych. Ręczny haft wykonywany jest przy użyciu złotej i srebrnej nici, kryształów, pereł i cekinów z macicy perłowej.

  http://www.beaumontandfletcher.com

 • Brochier

  Brochier - tkaniny dekorayjne i obiciowe

  Marka Brochier jest synonimem najwyższej jakości przędzy, elegancji i wyrafinowania wzorów,  kreatywności i innowacji w zestawieniach kolorów. Brochier oferuje szeroką gamę  tkanin, kolorów i worów: delikatne jedwabie, tkaniny drukowane i żakardowe, miękkie aksamity, brokaty i adamaszki, wykonane z włókien naturalnych lub specjalistycznych przędz takich jak Trevira CS.  http://brochier.it/

 • Etro - włoskie tkaniny, pasmanteria

  Mediolańska firma ETRO słynie z doskonałej jakości tkanin obiciowych i zasłonowych. W ofercie ETRO znajdują się wełny, jedwabie, lny, bawełny i tkaniny z włókien mieszanych. Charakterystyczne dla ETRO są motywy kaszmirowe i wyraziste kolory. Niejednokrotnie klasyczne wzory posłużyły projektantom ETRO do stworzenia całkiem nowoczesnych kombinacji, patchworków i zaskakujących połączeń kolorystycznych. Oferta ETRO obejmuje także przepiękną pasmanterię tapicerską i zasłonową - frędzle, chwosty, taśmy i sznury.

  http://www.etro.com/en_pl/collection/get/index/name/textiles-collection/

 • Filippo Uecher- tkaniny z włokien naturalnych, akcesoria na zamówienie

  Kolekcja tkanin Filippo Uecher wytworzona jest wyłącznie z najwyższej jakości włókien naturalnych -  lnu, wełny, alpaki i bawełny. Swoim klimatem odzwierciedla wielonarodową tradycję włókienniczą Piemontu - pasję, elegancję, jakość i energię. Filippo Uecher oferuje także piękne poduszki i  koce wykonane z własnych tkaninach w eleganckich wykończeniach według zamówienia.
   
   


  http://www.filippouecher.it/en/FABRIC

 • Fortuny - włoskie tkaniny ręcznie drukowane

  Fortuny - tkaniny ręcznie farbowane i drukowane

  Pełne tajemniczego piękna tkaniny z weneckiej fabryki Tessuti Artistici  Mariano Fortuny wytwarzane są z najszlachetniejszego gatunku bawełny egipskiej. Do dziś są farbowane i drukowane ręcznie, przy użyciu oryginalnych metod, stosowanych jeszcze na początku ubiegłego wieku przez samego Mariano Fortuny. Jedna partia materiału ma długość 125 m i jest niepowtarzalna, bo ostateczny efekt wybarwienia zależy od temperatury i wilgotności powietrza w fabryce. Przy rysowaniu wzorów Mariano Fortuny czerpał inspiracje z XVI-wiecznej sztuki weneckiej, pełnej wpływów orientalnych i arabskich. Urok tkanin Mariana Fortuny docenili  wielcy projektanci, zdobią one rezydencji m.in. Cindy Crawford i Lenny'ego Kravitza.

  http://www.fortuny.com

 • Gainsborough

  Gainsborough - klasyczne tkaniny jedwabne, lniane i bawłniane

  Stuletnie archiwum fabryki Gainsborough zawiera ponad 2000 oryginalnych wzorów. W kolekcjach znajdują się bawełny, jedwabie i tkaniny z mieszanych włókien. Ich zaletą, oprócz urody, jest bardzo wysoka jakość, wynikająca ze staranności wykonania, będącej wizytówką firmy. Gainsborough podejmuje się także rekonstrukcji historycznych materiałów z ocalałych fragmentów. od 1980 r. firma Gainsborough jest oficjalnym dostawcą domu królewskiego i jej tkaniny zdobią obecnie m.in. Buckingham Palace, Clarence House, Windsor Castle oraz siedzibę Premiera Wielkiej Brytanii przy Downing Street 10 w Londynie.

  https://gainsborough.co.uk/

 • Henry Bertrand - tkaniny dekoracyjne

  Henry Bertrand to angielska fabryka z tradycjami sięgającymi XIX wieku. Słynie z pięknych tkanin dekoracyjnych - delikatnych jedwabnych taft, żakardów i tkanin z włókien mieszanych. W ofercie Henry Bertrand znajdują się zarówno nowoczesne jak i historyczne wzory. Henry Bertrand oferuje także produkcję własnych tkanin w kolorysyce i jakości wybranej prze zamawiającego.  http://www.henrybertrand.co.uk

 • Holland&Sherry - angielskie tkaniny, mohair, moher, wełana, jedwab

  Holland&Sherry - kaszmir, wełna, len, tkaniny dekoracyjne i obiciowe

  Firma Holland&Sherry jest znanym na świecie producentem znakomitej jakości wełen, kaszmirów i lnów. Holland&Sherry pozyskuje włókna   m.in. z wełny wielbłądziej i z wełny kóz kaszmirskich. Doskonała jakość przędzy, niezwykle staranne rzemiosło, piękne kolory i szlachetne wzory sprawiają, że tkaniny Holland&Sherry są cenione przez projektantów na całym świecie. 


  http://interiors.hollandandsherry.com/en/

 • Ian Sanderson tkaniny

  Ian Sanderson - angielskie tkaniny dekoracyjne i tapicerskie

  Ian Sanderson to doświadczony edytor tkanin, autor kolekcji materiałow żakardowych i drukowanych w klasycznym angielskim stylu.

   

   

   

   

   

   

  http://www.iansanderson.co.uk/

 • Jim Thompson - tkaniny dekoracyjne i obiciowe

  Zebrane w kilku kolekcjach, tkaniny dekoracyjne i obiciowe firmy Jim Thompson, inspirowane tradycyjną sztuką i architekturą południowo-wschodniej Azji, tworzą barwną mozaikę jedwabiu, bawełny i lnu, a także innych włókien naturalnych i sztucznych oraz  treviry na użytek hoteli i innych realizacji publicznych.

   

   

   


  http://www.jimthompsonfabrics.com/

 • Kohro - tkaniny podwójnej szerokości, ekskluzywna pościel na zamówienie, pasmanteria

  Khoro produkuje wyłącznie tkaniny podwójnej szerokości - od 2,80 m do 3,45 m, z przeznaczeniem na zasłony, obrusy, pościel i tapicerkę. Satyny, płótna, popeliny, szenile, żakardy - naturalne włókna (bawełna, len, wełna), eleganckie i oszczędne wzornictwo są znakiem rozpoznawczym marki Khoro. Khoro produkuje także ekskluzywną pościel, według wzorów własnych i według życzeń klienta.

  http://www.kohro.it/tessuti/

 • Mariaflora - tkaniny do mebli tarasowych i dekoracji zewnętrznych

  Mariaflora to kolekcja tkanin i akcesoriów odpornych na wodę i działanie warunków atmosferycznych, takich jak wilgoć, silne nasłonecznienie, mróz, woda morska. Tkaniny Mariaflora nadają się znakomicie na meble i akcesoria ogrodowe, basenowe, łazienkowe. Eleganckie wzory, szeroka kolorystyka i miękka faktura pozwalają stosować je także we wnętrzach, w miejscach narażonych na zabrudzenia.

   

  http://www.mariaflora.com/en

 • Nothcroft Fabrics - angielskie tkaniny

  Nothcroft Fabrics to marka kojarzona z angielską klasyką. Klasyczne VIII i XIX wieczne wzory są poszukiwane zwłaszcza przez restauratorów oryginalnych mebli i producentów kopii. Nothcroft Fabrics słynie z welurów gładkich i wytłaczanych, jedwabnych, lnianych i bawełnianych i z treviry, z adamaszków jedwabnych i bawełnianych, taft gładkich i chinoiserie oraz żakardów. Odtworzone przez Northcroft Fabrics zasłony wiszą m.in w New York Metropolitan Opera, Cliffe Castle w Keighley, a także w Temple Newsam and Lotherton Hall koło Leeds.

     http://www.northcroftfabrics.co.uk/

 • The Design Archives - angielska klasyka

  The Design Archives to angielska firma, produkująca tkaniny dekoracyjne i obiciowe z naturalnych włokien. Nie są to kolekcje duże, ale bardzo ciekawe, oparte na  wzorach zaczerpniętych z archiwów właścicieli, starannie ubrane w nowoczesne kolory, obdarzone urodą i klasą. 
  Bardzo świeże i nasycone kolory są charakterystyczne dla wszystkich trzech kolekcji, złożonych z drukowanych welurów o florystycznych wzorach, drukowanych lnów oraz wełnianych żakardowych paisley. Wszystkie są produkowane w Wielkiej Brytanii.
   
 • TAO - rolety i panele wewnętrzne i zewnętrzne

  TAO  - producent znakomitej jakości rolet i paneli wewnętrznych oraz systemów zewnętrznych, parasoli i zaluzji. Sysytemy TAO, obejmujące rolety pojedyńcze i wielokrotne, panel żaluzjowe, przesuwane poziomo, karnisze, mocowania do zasłon marszczonych i typu "fala", znajdują zsatosowanie we wnętrzach domowych i biurowych.  Są eleganckie i funkcjonalne. Ofertę TAO Tessile uzupełniją tkaniny roletowe TAO Tessile  i EVEREST.

   

Kontakt Box

Kontakt:
Janczarski STUDIO
al. Wilanowska 83,
02-765 Warszawa
t. 22 403 41 71
e. studio@janczarski.com

Poniedziałek 12-19
Wtorek - piątek 11-19
Sobota 11-16

Powitanie Box

Janczarski STUDIO jest partnerem najlepszych producentów angielskich lamp, stylowych mebli, francuskich i włoskich tkanin oraz szkła murano.

Witamy Państwa na naszej stronie.

Oferujemy Państwu produkty szlachetne i unikatowe. Naszą specjalnością są piękne przedmioty codziennego użytku, wykonane ręcznie z najlepszych materiałów, stworzone przez prawdziwych rzemieślników - artystów.

Zapraszamy do współpracy architektów i projektantów wnętrz. Zapraszamy wszystkich, którzy cenią piękno i doskonałą jakość przedmiotów codziennego użytku.