• EKSKLUZYWNE TKANINY OBICIOWE I ZASŁONOWE, HAFTY, PASMANTERIA

 • Beaumont&Fletcher - angielskie tkaniny obiciowe

  Angielska manufaktura Beaumont&Fletcher słynie z przepięknych materiałów obiciowych. Jej jedwabne welury, wełny i lny są symbolem wyrafinowanej elegancji i prawdziwego luksusu. Subtelne desenie przywodzą na myśl np. XVIII- wieczne weneckie rezydencje i pałace osmańskich władców. Firma Beaumont&Fletcher przywróciła do łask haft, który stosuje także na tkaninach obiciowych. Ręczny haft wykonywany jest przy użyciu złotej i srebrnej nici, kryształów, pereł i cekinów z macicy perłowej.

  http://www.beaumontandfletcher.com

 • Brochier

  Brochier - tkaniny dekorayjne i obiciowe

  Marka Brochier jest synonimem najwyższej jakości przędzy, elegancji i wyrafinowania wzorów,  kreatywności i innowacji w zestawieniach kolorów. Brochier oferuje szeroką gamę  tkanin, kolorów i worów: delikatne jedwabie, tkaniny drukowane i żakardowe, miękkie aksamity, brokaty i adamaszki, wykonane z włókien naturalnych lub specjalistycznych przędz takich jak Trevira CS.  https://brochier.it/fabrics-catalog/

 • Etro - włoskie tkaniny, pasmanteria

  Mediolańska firma ETRO słynie z doskonałej jakości tkanin obiciowych i zasłonowych. W ofercie ETRO znajdują się wełny, jedwabie, lny, bawełny i tkaniny z włókien mieszanych. Charakterystyczne dla ETRO są motywy kaszmirowe i wyraziste kolory. Niejednokrotnie klasyczne wzory posłużyły projektantom ETRO do stworzenia całkiem nowoczesnych kombinacji, patchworków i zaskakujących połączeń kolorystycznych. Oferta ETRO obejmuje także przepiękną pasmanterię tapicerską i zasłonową - frędzle, chwosty, taśmy i sznury.  https://etrotextiles.etro.com/fabrics

 • Filippo Uecher- tkaniny z włokien naturalnych, akcesoria na zamówienie

  Kolekcja tkanin Filippo Uecher wytworzona jest wyłącznie z najwyższej jakości włókien naturalnych -  lnu, wełny, alpaki i bawełny. Swoim klimatem odzwierciedla wielonarodową tradycję włókienniczą Piemontu - pasję, elegancję, jakość i energię. Filippo Uecher oferuje także piękne poduszki i  koce wykonane z własnych tkaninach w eleganckich wykończeniach według zamówienia.
   
   


  http://www.filippouecher.it/en/FABRIC

 • Fortuny - włoskie tkaniny ręcznie drukowane

  Fortuny - tkaniny ręcznie farbowane i drukowane

  Pełne tajemniczego piękna tkaniny z weneckiej fabryki Tessuti Artistici  Mariano Fortuny wytwarzane są z najszlachetniejszego gatunku bawełny egipskiej. Do dziś są farbowane i drukowane ręcznie, przy użyciu oryginalnych metod, stosowanych jeszcze na początku ubiegłego wieku przez samego Mariano Fortuny. Jedna partia materiału ma długość 125 m i jest niepowtarzalna, bo ostateczny efekt wybarwienia zależy od temperatury i wilgotności powietrza w fabryce. Przy rysowaniu wzorów Mariano Fortuny czerpał inspiracje z XVI-wiecznej sztuki weneckiej, pełnej wpływów orientalnych i arabskich. Urok tkanin Mariana Fortuny docenili  wielcy projektanci, zdobią one rezydencji m.in. Cindy Crawford i Lenny'ego Kravitza.

  http://www.fortuny.com

 • Gainsborough

  Gainsborough - klasyczne tkaniny jedwabne, lniane i bawłniane

  Stuletnie archiwum fabryki Gainsborough zawiera ponad 2000 oryginalnych wzorów. W kolekcjach znajdują się bawełny, jedwabie i tkaniny z mieszanych włókien. Ich zaletą, oprócz urody, jest bardzo wysoka jakość, wynikająca ze staranności wykonania, będącej wizytówką firmy. Gainsborough podejmuje się także rekonstrukcji historycznych materiałów z ocalałych fragmentów. od 1980 r. firma Gainsborough jest oficjalnym dostawcą domu królewskiego i jej tkaniny zdobią obecnie m.in. Buckingham Palace, Clarence House, Windsor Castle oraz siedzibę Premiera Wielkiej Brytanii przy Downing Street 10 w Londynie.

  https://gainsborough.co.uk/

 • Holland&Sherry - angielskie tkaniny, mohair, moher, wełana, jedwab

  Holland&Sherry - kaszmir, wełna, len, tkaniny dekoracyjne i obiciowe

  Firma Holland&Sherry jest znanym na świecie producentem znakomitej jakości wełen, kaszmirów i lnów. Holland&Sherry pozyskuje włókna   m.in. z wełny wielbłądziej i z wełny kóz kaszmirskich. Doskonała jakość przędzy, niezwykle staranne rzemiosło, piękne kolory i szlachetne wzory sprawiają, że tkaniny Holland&Sherry są cenione przez projektantów na całym świecie. 


  http://interiors.hollandandsherry.com/en/

 • Ian Sanderson tkaniny

  Ian Sanderson - angielskie tkaniny dekoracyjne i tapicerskie

  Ian Sanderson to doświadczony edytor tkanin, autor kolekcji materiałow żakardowych i drukowanych w klasycznym angielskim stylu.

   

   

   

   

   

   

   

  http://www.iansanderson.co.uk/

 • Inata - alpaka i baby alpaka z Peru

  Peruwiański producent bardzo wysokiej jakości tkanin i akecsorów z alpaki i baby alpaka. To rzadkie włókno jest lekkie, eleganckie, bardzo miękkie w dotyku i nie płowieje na słońcu. Peruwiańczycy stosują alpakę od setek lat i ich bezcenne doświadczenie w jej pozyskiwaniu, barwieniu i tkaniu  INATA wykorzystuje dziś do tworzenia kolekcji pięknych tkanin tapicerskich i  dekoracyjnych, poduszek, koców i szali.
   

   

   

  https://inata.co/

 • Jim Thompson - tkaniny dekoracyjne i obiciowe

  Zebrane w kilku kolekcjach, tkaniny dekoracyjne i obiciowe firmy Jim Thompson, inspirowane tradycyjną sztuką i architekturą południowo-wschodniej Azji, tworzą barwną mozaikę jedwabiu, bawełny i lnu, a także innych włókien naturalnych i sztucznych oraz  treviry na użytek hoteli i innych realizacji publicznych.

   

   

   


  http://www.jimthompsonfabrics.com/

 • Kohro - tkaniny podwójnej szerokości, ekskluzywna pościel na zamówienie, pasmanteria

  Khoro produkuje wyłącznie tkaniny podwójnej szerokości - od 2,80 m do 3,45 m, z przeznaczeniem na zasłony, obrusy, pościel i tapicerkę. Satyny, płótna, popeliny, szenile, żakardy - naturalne włókna (bawełna, len, wełna), eleganckie i oszczędne wzornictwo są znakiem rozpoznawczym marki Khoro. Khoro produkuje także ekskluzywną pościel, według wzorów własnych i według życzeń klienta.

  https://www.martinelliginettogroup.it/it/home/brands/kohro/catalogo.html

 • Marvic, Ftamma

  Marvic Textiles - angielski producent luksusowych tkanin obiciowych i dekoracyjnych

  Marvic Textiles – angielski producent luksusowych tkanin obiciowych i dekoracyjnych, oklein ściennych i tapet. Marvic Textiles oferuje m.in. klasyczne nadruki w stylu Toiles de Jouy, żakardy, szenile i moire. Większość z tych tkanin może być podklejona papierem i stosowana jako tapety. Marvic Textiles zaopatruje ekskluzywne grupy hotelowe. Do klientów Marvic Textiles należą także rodowe posiadłości  np. Pałac Buckingham, Sandringham i Althorp.

   

   

   

  https://www.marvictextiles.co.uk/

 • Mariaflora - tkaniny do mebli tarasowych i dekoracji zewnętrznych

  Mariaflora to kolekcja tkanin i akcesoriów odpornych na wodę i działanie warunków atmosferycznych, takich jak wilgoć, silne nasłonecznienie, mróz, woda morska. Tkaniny Mariaflora nadają się znakomicie na meble i akcesoria ogrodowe, basenowe, łazienkowe. Eleganckie wzory, szeroka kolorystyka i miękka faktura pozwalają stosować je także we wnętrzach, w miejscach narażonych na zabrudzenia.

   

  https://mariaflora.com/

 • Edmond Petit - francuskie tkaniny dekoracyjne i scenograficzne

  Edytor i projektant tkanin technicznych oraz tapet wysokiej klasy. Dewizą domu Edmond Peti jest podążanie za swoim czasem, nie tracąc korzeni. Dom Edmond Petit działa od 1872 roku. Oferuje szeroką gamę materiałow, od specyficznych tkanin scenograficznych do ponadczasowych historycznych i archiwalnych wzorów, do dziśprodukowanych metodami rzemieślniczymi.
   
   
   
   
 • The Design Archives - angielska klasyka

  The Design Archives to angielska firma, produkująca tkaniny dekoracyjne i obiciowe z naturalnych włokien. Nie są to kolekcje duże, ale bardzo ciekawe, oparte na  wzorach zaczerpniętych z archiwów właścicieli, starannie ubrane w nowoczesne kolory, obdarzone urodą i klasą. 
  Bardzo świeże i nasycone kolory są charakterystyczne dla wszystkich trzech kolekcji, złożonych z drukowanych welurów o florystycznych wzorach, drukowanych lnów oraz wełnianych żakardowych paisley. Wszystkie są produkowane w Wielkiej Brytanii.
   
 • karnisze Houles

  Houlès - pasmanteria, tkaniny obiciowe i karnisze

  Houlès  jest światowej klasy producentem pasmanterii do zasłon i mebli. Kolekcje Houlès obejmują zarówno pasmanterię klasyczną, jak i nowoczesną, taśmy, frędzle, sznury, chowsty i embrasy. Oprócz pasmanterii, w ofercie Houlès znajdują się także interesujące tkaniny tapicerskie oraz karnisze. Dzięki uniwersalnemu wzornictwu karnisze Houlès są bardzo chętnie stosowane w projektach indywidualnych i kontraktowych.

   

   

  https://www.houles.com/

 • TAO - rolety i panele wewnętrzne i zewnętrzne

  TAO  - producent znakomitej jakości rolet i paneli wewnętrznych oraz systemów zewnętrznych, parasoli i zaluzji. Sysytemy TAO, obejmujące rolety pojedyńcze i wielokrotne, panel żaluzjowe, przesuwane poziomo, karnisze, mocowania do zasłon marszczonych i typu "fala", znajdują zsatosowanie we wnętrzach domowych i biurowych.  Są eleganckie i funkcjonalne. Ofertę TAO Tessile uzupełniją tkaniny roletowe TAO Tessile  i EVEREST.

   

   

Kontakt Box

Kontakt:

Janczarski STUDIO
al. Wilanowska 83,
02-765 Warszawa
t. 22 403 41 71, 505 23 83 43,
502 759 327
e. studio@janczarski.com
Poniedziałek - piątek 11-19
Sobota 11-16
po uprzednim umówieniu się
 

Powitanie Box

Jesteśmy partnerem najlepszych europejskich producentów wyposażenia wnetrz. 

Oferujemy Państwu produkty szlachetne i unikatowe - lampy, stylowe meble, tkaniny dekoracyjne, pasmanterię, dywany oraz posdzki. 

Naszą specjalnością są piękne przedmioty codziennego użytku, wykonane ręcznie z najlepszych materiałów, stworzone przez prawdziwych rzemieślników - artystów.

Zapraszamy do współpracy architektów i projektantów wnętrz. Zapraszamy wszystkich, którzy cenią piękno i doskonałą jakość przedmiotów codziennego użytku.